SEZON 2018/19 ZAKOŃCZONY - DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NAM ZAUFALI

ŻYCZYMY WSPANIAŁEGO, BEZTROSKIEGO I PEŁNEGO NAJLEPSZEJ ENERGII LATA

ZAPRASZAMY PONOWNIE JUŻ OD 1 WRZEŚNIA 2019 ROKU - PLAN JUŻ CZĘŚCIOWO AKTUALNY!!!

NASZE DOJO TO DOSKONAŁE MIEJSCE DLA KAŻDEGO
PRZYJDŹ - SPRÓBUJ - ZOSTAŃ


*******


WITAMY W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE AIKIDO
JAPOŃSKIE WZORCE I CNOTY W EUROPEJSKIEJ RZECZYWISTOŚCI
ZA NAMI 28 LAT NAJLEPSZYCH TRADYCJI AIKIDO W BYDGOSZCZY


Wspaniała atmosfera oraz profesjonalna i doświadczona kadra

to gwarancja satysfakcjonującego i relaksującego spędzenia czasu wolnego


Aikido to japońska sztuka walki, zbudowana na wielowiekowych tradycjach dalekowschodnich sztuk wojennych, lecz w przeciwieństwie do nich nastawiona na działania obronne. Wśród ekspertów uchodzi za jeden z najskuteczniejszych, ale również i najtrudniejszych systemów walki wręcz oraz z użyciem tradycyjnych dalekowschodnich broni.


Japońskie słowo AIKIDO składa się z trzech ideogramów: AI () – miłość, harmonia, KI () – siła, energia, DO () – droga, sposób – a całość tłumaczy się najczęściej jako „drogę do zharmonizowania siły”. Już sama nazwa tej sztuki walki wskazuje na fakt, iż jej celem nie jest zniszczenie przeciwnika, a jedynie odwiedzenie go od drogi przemocy. Dlatego aikido nie stosuje uderzeń i kopnięć (choć uczy przed nimi się bronić), a skupia się na rzutach, dźwigniach i unieruchomieniach, które pozwalają nad przeciwnikiem zapanować, ale go nie skrzywdzić czy zranić, nigdy zabić. Istotnym aspektem ćwiczenia aikido jest również rozwój duchowy, nauka samodyscypliny oraz konsekwencja w dążeniu do celu.


Ze względu na swoją filozofię, aikido jest w dzisiejszych czasach szczególnie wartościową sztuką walki. Nie uczy agresji – uczy wykorzystywania siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Z tego względu jest też tą ze sztuk walki, którą można polecić kobietom i dzieciom. Pozwala ćwiczącym poczuć się bezpieczniej, realizować niebanalną pasję oraz zachować zdrowie i radość życia.
ZAPRASZAMY